- Reklama -magazín

Už žiadne žehlenie. Naučte sa trik so sušením bielizne, aby ste ho už nemuseli žehliť

spot_img

Žehlenie bielizne, hoci spestrené sledovaním obľúbených seriálov a filmov, baví len malú hŕstku z nás. Tí ostatní sa snažia prísť na spôsob, ako si žehlenie bielizne čo najviac uľahčiť a zjednodušiť. Poradíme vám niekoľko trikov, aby vaše žehlenie bolo čo najjednoduchšie.

Dôležitosť žehlenia
Žehlenie sa treba venovať nielen pre dokonalý vzhľad odevov, ale aj pre jeho účinnú dezinfekciu. Horúca para a vysoká teplota pri žehlení zničí baktérie, ktoré by na oblečení mohli zotrvávať, najmä v prípade, že periete pri nízkych teplotách. Kto nemá obavy a túži po tom, uľahčiť si žehlenie čo možno najviac, mal by si osvojiť niekoľko trikov na pranie a sušenie bielizne.

Perte menšiu dávku
Pranie veľkej dávky bielizne je skôr na škodu. Bielizeň nebude dobre vypraná a čo viac, bude pokrčená tak, že následné žehlenie bude oveľa náročnejšie. Perte menšie dávky bielizne a ekonomiku procesu radšej strážte v šetriacich pracích programoch než v praní obrovského množstva. Zároveň nastavte nižšie otáčky na žmýkanie. Žmýkajte na 800 maximálne na 1 000 otáčok. Bielizeň potom bude oveľa lepšie pripravená na sušenie.

Sušte správne
Najnáročnejšie na žehlenie sú určite košele, blúzky, blúzky. Preto na to myslite už pri sušení bielizne. Po vytiahnutí z práčky ich zaveste na ramienka a na ramienku ich napnite a pretrepte. Niektorým materiálom stačí iba sušenie na ramienku pre dostatočné vyrovnanie. Tie nebudú potrebovať žehlenie vôbec a môžete ich uložiť rovno do skrine. Ostatné vyžehlíte pri správnom sušení oveľa jednoduchšie.

Sušenie nohavíc
Na sušenie nohavíc je vhodné použitie vertikálnych sušiacich veží alebo vysokých balkónových šnúr. Nohavice sušte na ramienkach a to tak, že prevlečiete ramienko pútkami. Potom stačí tkaninu pred sušením pohladiť medzi dlaňami.

Sušenie uterákov a posteľnej bielizne
Pri všetkej rovnej bielizni odložte sušenie. Akonáhle vytiahnete z práčky uteráky, osušky, obliečky alebo utierky, všetko poskladajte do práčovného koša. Až za pol hodiny bielizeň rozložte na sušiaky, a to podľa skladov, ktoré sú už na bielizni vytvorené. Bielizeň nebude nutné žehliť vôbec, pokiaľ ju namiesto rovného skladania začnete do skrine ukladať v úhľadných valcoch a ruličkách.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora