- Reklama -magazín

Umelé kvety: Krása, ktorá nemá konca

spot_img

Umelé kvety môžu byť zaujímavou alternatívou voči tým živým. Prečo sa jednoznačne oplatí ich použitie?

Umelé kvety nie sú gýč

Keď sa povie umelé kvety, vybavia si mnohí z nás výrobky, ktoré svoj syntetický pôvod prezrádzajú viac-menej na prvý pohľad. To už pri moderných kvetoch našťastie ani zďaleka neplatí. Voči svojmu živému predobrazu sú už veľmi verné.

Moderné umelé kvety vyzerajú doslova ako živé vďaka veľkému množstvu prepracovaných detailov. Prispievajú k tomu hlavne použité materiály. Lacnejšie modely zoženiete v kombinácii plastu a textilu. Tie najkvalitnejšie „kúsky“ sú vyrobené z hodvábu.

Výhodou umelých kvetov je tak predovšetkým ich trvanlivosť. Nahradiť vie rezané kvety vo váze aj rastliny z kvetináčov. V tomto smere potešia aj tých z vás, ktorí to s pestovaním živej zelene príliš „nevedia“. Umelé kvety nevyžadujú absolútne žiadnu starostlivosť a sú stále rovnako krásne. Využitie majú aj v aranžérskej praxi.

Je možné ich tvarovať a doslova tak kúzliť v tvorbe vencov alebo dekorácií na stôl. Tam, kde boli umelé kvety predtým synonymom gýča, ktorý sa nehodil ani do kancelárie alebo na úrad, sa dnes z týchto výrobkov stávajú luxusne vyzerajúce výrobky, ktoré hanbu neurobia ani na také dôležité udalosti, akou je napríklad svadba. Niektoré nevesty ich volia aj do svadobných kytíc, ktoré im potom zostávajú na pamiatku.

Umelé kvety sú odrazom ekologického a šetrného prístupu

Ostatne, stále viac ľudí sa zamýšľa nad tým, aký dopad má ich konanie na životné prostredie. A mnohým je tak jednak vyložene ľúto sa s rezanými kvetmi pár dní tešiť a následne ich v lepšom prípade usušiť, prípadne vyhodiť.

Navyše sa stále častejšie hovorí o dopadoch tzv. kvetinového biznisu. Ten bujnie hlavne v rozvojových krajinách a okrem toho, že je príroda jeho pôsobením zaťažovaná extrémnym množstvom látok, ako sú pesticídy, fungicídy, fumiganty, insekticídy a herbicídy, tkvie ďalší problém aj v neadekvátnom ohodnotení zamestnancov kvetinových fariem.

V prípade, že sa rozhodnete podobný systém nepodporiť, pestrý výber nielen umelých kvetov, ale aj ďalších potrieb na pestovanie nájdete u značky Famu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora