- Reklama -magazín

Multi-split systémy pre byty

spot_img

Vnútorná teplota nie je jediným ukazovateľom komfortu. Je veľmi dôležité starať sa o zdravú mikroklímu, najmä tam, kde žijete. Dôležitá je aj úroveň vlhkosti a čistoty vzduchu a takéto podmienky je potrebné zabezpečiť v celom dome. V tomto prípade pomôže multi-split klimatizácia.

Multi-split je klimatizačný systém, ktorý pozostáva z niekoľkých vnútorných prvkov, ktoré sú spojené s jedným vonkajším. Táto metóda sa používa, keď je potrebné vytvoriť individuálnu teplotu v každej miestnosti, alebo ak nie je možné inštalovať externé jednotky z dôvodu estetiky alebo zákazu developera.

Napriek prítomnosti iba jednej hlavnej jednotky je možné všetky funkcie pre miestnosti inštalovať samostatne. Vnútorné prvky fungujú nezávisle, takže je možné nastaviť rôzne nastavenia. Okrem toho je možné pre vonkajšiu jednotku zvoliť rôzne vnútorné jednotky v závislosti od typu miestnosti a jej plochy.

Ako si vybrať multi-split klimatizáciu

Pri výbere sa zamerajte na počet izieb a funkčnosť, ktorú potrebujete. Odporúča sa tiež zvoliť invertorové modely s tichým režimom a automatickým vypnutím. Sú energeticky úsporné a spoľahlivé.

Čo sa týka typu inštalácie, do bytu je vhodná varianta steny, ktorá je univerzálna a nezaberá veľa miesta. Systém 2 vnútorných jednotiek úplne postačuje na chladenie a vykurovanie. Takéto klimatizácie sú produktívne a kompaktné.

Ako dobrý príklad odporúčame venovať pozornosť klimatizácii od Toshiba Suzumi Plus. Tento multi-split systém pozostáva z 2 nástenných jednotiek, je vybavený DC hybridnou invertorovou technológiou a má vysokú úroveň energetickej účinnosti A++. Chladivo R410A obsiahnuté v systéme je prakticky neškodné pre životné prostredie. Výkon zariadenia je 5 kW, takže je schopný chladiť a vykurovať miestnosti s rozlohou 32 m2 v teplotnom rozsahu od -15 do +46 stupňov.

Funkčné možnosti moderného multi-split systému

Moderná klimatizácia by mala mať tichý režim prevádzky, aby nerušila spánok. Mal by byť schopný samočinnej diagnostiky a reštartu v prípade poruchy. Tiež ho stačí nakonfigurovať raz týždenne – a uloží nastavené parametre.

Všetky vnútorné jednotky môžete ovládať jedným diaľkovým ovládačom a cez Wi-Fi.

Výhody multi-split klimatizácie sú turbo režim pre okamžité chladenie/ohrievanie, mäkký štart, možnosť voľby rôznych teplotných režimov pre miestnosti, antibakteriálne uhlíkové a plazmové filtre, automatická regulácia prietoku vzduchu, bezpečné chladivo, ozón bezpečný freón, energetická účinnosť a samočistiaca funkcia.

Inštalácii klimatizačného systému by mali vždy dôverovať odborníci. Elektrické vedenie a vzduchové kanály, ktoré budú napájať systém, sú vyvedené medzi blokmi. Takže všetko treba urobiť správne.

Multi-split klimatizácia je teda moderným riešením pre udržanie zdravej mikroklímy v byte a stačí si len vybrať vhodný model!

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora