- Reklama -magazín

Rôzne typy protipožiarnych dverí: Ktoré si vybrať?

spot_img

Každý chladiarenský alebo mraziaci box tvoria sendvičové panely, chladiarenske zariadenia a chladiarenské dvere. Vďaka tomu je možné vo vnútri týchto boxov udržať konštantnú teplotu podľa potreby a požiadaviek klienta v závislosti od druhu skladovaného tovaru.

Chladiarenské dvere zabraňujú tepelným prestupom, čím pomáhajú udržiavať stálu teplotu v chladiacich a mraziacich boxoch a znižujú spotrebu energie. Okrem izolačných vlastností však môžu spĺňať aj prísne protipožiarne štandardy.

Aký typ protipožiarnych  dverí vybrať?

Prvým typom protipožiarnych dverí sú otočné dvere, ktoré sú vhodné pre chladiace boxy akéhokoľvek  druhu. Uplatnenie tak nájdu v potravinárskom priemysle, pri mäsovýrobe, ale aj v pekárňach a zdravotníctve.

Pri priestoroch náchylných na zmenu teploty je vhodnejšie siahnuť po posuvných protipožiarnych dverách. Posuvný mechanizmus založený na nerezovej koľajnici so spustením na konci zabezpečuje kvalitnú izoláciu. Výhodou spomínaného typu chladiarenských dverí je ich kontrolované zatváranie v prípade požiaru vďaka protizávažiu.

Výhody protipožiarnych dverí

Medzi najväčšie výhody protipožiarnych chladiarenských dverí patria kvalitná tepelná izolácia, ako aj protipožiarna ochrana. Ich prevádzka a údržba sa v ničom nelíši od štandardných chladiarenských dverí pre chladiarensky box. Vďaka kvalitným materiálom je možné ich efektívne čistiť a udržiavať. Aj pri dverách väčších rozmerov je manipulácia s nimi nenáročná.

Ak by sme zostali pri protipožiarnych vlastnostiach, plusom týchto dverí je i bezproblémová obsluha požiarneho hlásiča až do -28 °C. Protipožiarna ochrana sa zas pochybuje v rozmedzí od 15 až do 90 minút.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora