- Reklama -magazín

Môj muž chrápe! Čo s tým? Zaručené tipy!

spot_img

Chrápanie je naozaj väčšinou záležitosťou mužov a tento problém trápi mnoho žien, ktoré sa denne poriadne nevyspia, pretože „zvuky z kozmu“, ktoré ich milý každú noc vyludzuje, im pokojný spánok rozhodne neprivodí. Čo s tým?

Môžete mať špičkový matrac, dokonalý rošt, úplný pokoj v hlave, a napriek tomu sa vďaka chrápaniu vášho partnera jednoducho nevyspíte. S týmto problémom sa ľudstvo stretáva od počiatkov bytia.

Nástroj, ktorý sa neujal
Počas storočí sa tak pochopiteľne objavil rad zaručených receptov, ako chrápaniu natrvalo zabrániť. Napríklad v roku 1871 prišiel istý vynálezca s unikátnym zariadením, ktoré sa pomocou pásikov upevnilo na hlavu a bradu tak, aby ústa išli len minimálne otvoriť. Možno, že potenciálni zákazníci mali strach z udusenia, a tak sa tento nápad nepresadil.

Pokiaľ to nepôjde dobrovoľne, všite mu do zadného dielu pyžamá tenisovú loptičku. Uvidíte, ako rýchlo sa na bok otočí! A rád!
Ak to dokážete, spite so štuplemi do uší.

Riskujete pravidelné neskoré príchody do práce… Špunty neutlmia len partnera, ale aj budík a niekedy aj plač hladného dieťaťa.

Zakážte chrápajúcemu akýkoľvek alkohol. Ten vyvoláva ochabnutie svalov hrdla, takže ľahšie dochádza k vibráciám.

Alebo pite s ním… A pokiaľ možno do nemoty, aby ste zaspali skôr ako on. Do niekoľkých mesiacov z vás síce bude alkoholik, ale na chrápanie si už zrejme ani nespomeniete.

Skúste ho presvedčiť, nech schudne. Chrápanie väčšinou stratí na razancii.

Pokiaľ ale máte doma chrápajúceho hubeňúra, potom túto radu ignorujte a pridajte mu do taniera – možno to totiž funguje aj opačne. Ale bude to váš experiment. Žiadne ďalšie prípady nie sú totiž známe.

Zoberte mu cigarety. Fajčenie spôsobuje opuch a zápal slizníc hrdla, ktoré je potom náchylnejšie k vibráciám.

Problém je v tom, že mnoho fajčiarov s típnutím poslednej cigarety začne priberať… A boli by ste tam, kde ste teraz (pozri rada č. 4). Takže ideálne je nájsť si hneď zo štartu vychudnutého abstinenta a nefajčiara. Bude s ním asi pekná nuda, ale aspoň nebude chrápať…

Vôňa rastlinných olejov v špeciálnom pomere spôsobuje silné prekrvenie a napätie na tkanivách a prúdiaci vzduch znemožní priechod hlasným zvukom. Tesne pred spaním nakvapkajte na čistú vreckovku 2 až 3 kvapky Adenolu, priložte k nosu a hlboko niekoľkokrát vdýchnite. Potom nakvapkajte 4 až 5 kvapiek Adenolu na vankúš chrápajúcej osoby. Pre tých, ktorí spia na chrbte môže byť účinné použitie na pyžamo v blízkosti tváre. Prípravok po odparení nezanecháva škvrny.
Cena: 135 Kč

Vankúšik proti chrápaniu zo 100% bavlny
Cena: 235 Kč

Môžete skúsiť laser
Laserová mucotomie nosovej sliznice je zákrok, kedy je využívaný špeciálny laser na odparovanie postihnutých tkanív. Výhodou zákroku je, že sa dá robiť ambulantne pri lokálnom znecitlivení. Pacient si teda nemusí ísť ľahnúť do nemocnice a čerpať nemocenskú, ako to býva bežné pri klasických chirurgických metódach. Naopak nevýhodou laserovej metódy je to, že ju poisťovňa nehradí. Klient si ju obvykle musí platiť sám. Stojí okolo 11 000 Sk.

2 KOMENTÁŘE

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora