- Reklama -magazín

Top 5 kritérií pre výber koberca do detskej izby

spot_img

Tu je zábavné, zaujímavé, príjemné tráviť čas, dozvedieť sa niečo nové, komunikovať s priateľmi, vidieť v noci rozprávkové jasné sny. Dizajnéri venujú osobitnú pozornosť výberu interiérových prvkov v miestnostiach, kde trávia čas deti a školáci. Ktoré detské koberce oslovia malých majiteľov a nestanú sa problémom rodičov? Vybrali sme 5 najdôležitejších kritérií.

Hypoalergénnosť detského koberca

Výrobky vyrobené z prírodnej vlny hromadia roztoče, baktérie, trpia vlhkosťou a ťažko sa čistia. Výsledkom sú alergie, astma, časté prechladnutia. Moderné detské koberce sú vyrobené z polypropylénových vlákien. Optimálne riešenie:

  • produkt spracovania ropy, ktorý neobsahuje toxické látky, nebojí sa plesní, mikroorganizmov a nečistôt;
  • podlahová krytina odoláva častému čisteniu vysávačom;
  • stopy farieb, plastelíny alebo jedla sa dajú ľahko odstrániť doma.

Rozmery koberca do detskej izby

Koberec pod soklom je absolútne tabu. Detské koberce sa často musia čistiť, najlepšie niekoľkokrát do roka. Niektoré rodiny menia dizajn kobercov podľa ročných období, pred Veľkou nocou a Vianocami. Masívne skrine a poschodové postele by nemali byť umiestnené na streche podlahy v detskej izbe. Pred kúpou koberca si zmerajte plochu, na ktorej nie je skriňový nábytok a stojany s okrasnými živými rastlinami.

Tvar detského koberca

Funkčnou úlohou koberca vo veľkej miestnosti je zónovať priestor:

  • okrúhly je vhodný na umiestnenie vigvamu alebo železnice;
  • štvorec alebo obdĺžnik – pre študijnú oblasť;
  • úzka cesta bude ukazovať smer k toalete alebo dverám.

Viacvrstvové je v móde: jeden veľký koberec a niekoľko malých. Toto riešenie je optimálne pre miestnosti bez vykurovanej podlahy alebo v domoch s nízkou zvukovou izoláciou podláh.

Výška vlasu detského koberca

Dlhé, až 15 mm neprerezané slučky sú vynikajúce výlučne na fotenie v salóne. V bežnom živote sú slučky nebezpečné pre zranenia, dieťa sa môže o ne alebo o vysoký okraj koberca zachytiť a spadnúť. Detské koberce sú vyrobené z narezaných slučiek dlhých 5-12 mm, okraje sú starostlivo opracované. Takýto výrobok sa ľahšie čistí, je príjemné hrať na mäkkom povrchu. Deťom sa veľmi páči hmatový a vizuálny 3D efekt: reliéfny vzor vyrobený z hromady rôznych výšok.

Detský dizajn

Hyperaktívne dieťa upokoja pastelové tóny so vzorom. Introverti ťažia z pripraveného ihriska na povrchu koberca alebo abstrakcie. Bábätká milujú kresby so zvieratkami a kreslenými postavičkami. Zvážte harmonickú kombináciu farieb stien, textílií, nábytku a svietidiel. Zapojte deti do online hľadania nového koberca – ich vlastný výber sa im určite bude páčiť.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora