- Reklama -magazín

Súboj StrongVPN x Hola VPN Free: Čo vybrať?

spot_img

Aká VPN má lepšie parametre: Strong VPN, alebo sa skôr oplatí Norton Secure VPN? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, pričom konečné skóre je 5,8/10 : 6,4/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu StrongVPN proti Norton Secure VPN, Ktorá sviští rýchlejšie?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc StrongVPN a Norton Secure VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 28 Mb/s, porovnávaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 4 Mb/s. StrongVPN tak je o 24 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s Norton Secure VPN.

Nameraný upload Strong VPN bol 1 Mb/s. Norton SECURE VPN v priemere dosahovala 15 Mb/s, kvôli tomu je o 14 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 34 ms. Druhé Norton Secure VPN skript nameral priemerných 217 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže StrongVPN v porovnaní bola 183 ms horšie.

Bodové ohodnotenie StrongVPN : Norton Secure VPN tak je 3/10 – 3/10.

Darí sa Strong VPN obísť ochranu Netflixu?

Rýchlosť sťahovania je pre odblokovanie Netflixu dôležitá, Strong VPN túto funkciu nevie. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Norton Secure VPN zahraničné Netflix odblokovať dokáže.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom Norton SECURE VPN takú schopnosť nezahŕňa. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí zvláda.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a whitelist. Pre predstavu StrongVPN má ochranu pred odhalením DNS a Norton Secure VPN napr. má funkciu whitelistingu.

Čo sa týka funkcií, je výsledok 5/10 vs. 8/10.

Porazí konkurenciu StrongVPN v ponuke počtu serverov a krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, StrongVPN spravuje 950 serverov, v ponuke Norton Secure VPN sme napočítali 1000 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 50 menej .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u Norton Secure VPN bol 190. Druhá VPN má 30, čo je rovnaký počet. V tomto porovnaní teda nemáme víťaza.

Významný je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých StrongVPN vie 12. Norton Secure VPN dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú StrongVPN a aké vedia Norton Secure VPN?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Strong VPN vie Android OS a zvláda operačný systém iOS. Norton Secure VPN operačný systém iPhone iOS pokrýva, prístroje s Androidom dokáže pripojiť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. StrongVPN sídli v USA. Druhá z VPN v našom porovnaní sídli v USA.

Aplikácia Strong VPN nie je k dispozícii v slovenskom jazyku, Norton Secure VPN slovensky tiež nie je.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla StrongVPN známky 9/10 a Norton Secure VPN získava 8/10.

Cenové porovnanie Strong VPN vs. Norton SECURE VPN

Norton Secure VPN možno mať za 3,34 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už od 3,67 € mesačne. Výsledná známka za pomer ponúkaných funkcií a ceny je 4/10 pre prvé VPN a 10/10 pre tú druhú.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora