- Reklama -magazín

Kŕčové žily: Prečo vznikajú a aké sú možnosti liečby?

spot_img

Kŕčové žily vznikajú z viacerých príčin. Vo všeobecnosti postihujú najmä ľudí v strednom veku a ženy. Nie je však nič prekvapivé, ak sa tento zdravotný problém vyskytne aj u mladších ročníkov a u mužov. Viete, prečo kŕčové žily vznikajú a ako by sa dali liečiť? Na to všetko sme sa pozreli o čosi viac bližšie.

Príčiny vzniku

Dôvodov, prečo vznikajú kŕčové žily je viac. Najčastejšie ide o genetickú predispozíciu, prípadne sedavý spôsob života a pridružené ochorenia. Taktiež môže byť príčinou aj tehotenstvo, nadváha alebo obezita. Jednoducho všetky faktory, ktoré spôsobujú zvýšený tlak na cievy, v dôsledku čoho vzniká zdravotný problém tohto typu. Preto by ste mali vyvarovať takýmto faktorom.

Pite dostatok vody

Vypiť by ste denne mali približne 2 – 3 litre čistej vody, prípadne zeleného alebo bylinkového čaju. Dodržiavanie pitného režimu je v rámci kŕčových žíl mimoriadne dôležité. Hovorí sa, že ak nemáte v tele dostatok tekutín, môže to do vysokej miery zvýšiť riziko vzniku kŕčových žíl. Určite preto vypite denne odporúčané množstvo, ktoré, samozrejme, závisí aj od vášho veku, výšky a váhy.

Toto sú možnosti liečby!

Ak na sebe spozorujete kŕčové žily, určite vyhľadajte lekára, s ktorým by ste to mali prekonzultovať. Ten vás pravdepodobne pošle k špecialistovi na angiologické vyšetrenie, ktorý sa špecializuje práve na cievy a žily. Tam vás dôkladne vyšetria a odborníci navrhnú, aký bude ďalší postup. Či ste vhodným kandidátom na operáciu a ak áno, aký konkrétny typ operácie je pre vás najvhodnejší. Možností je totiž v súčasnej dobe veľmi veľa. Napríklad, novinkou je operácia laserom, ktorá je veľmi obľúbená, avšak vhodná najmä pre tie miernejšie prípady. Taktiež je známa aj chirurgická operácia, ktorá je bezbolestná a efektívna.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora