- Reklama -magazín

Ako zabezpečiť svoj domov

spot_img

Nevítaná návšteva v podobe zlodeja vás môže prekvapiť kedykoľvek. Svoj majetok by ste mali preto riadne zabezpečiť. Ako na to?

IP kamery

IP kamery sa inak nazývajú aj sieťové. Ide o zariadenie snímacie, ktoré sa pripojí k routeru a obraz je možné potom sledovať na počítači či na telefóne. Na zabezpečenie majetku sa používajú spoločne so zabezpečovacími systémami.

Slúži na zabezpečenie jednak verejných objektov, ale aj bežných domácností. Na trhu sú dostupné modely ako pre použitie v interiéri, tak aj v exteriéri. Okrem toho ponúkajú tieto kamery veľmi široké spektrum funkcií, ako je rozpoznanie tváre alebo možnosť prepojiť kameru so systémom chytrej domácnosti.

Termovízia

Infračervené kamery alebo termovízie stáli pri zrode rozšírenia termografie ako samostatného odboru. Termovízie dnes nachádzajú uplatnenie najmä v priemyselných objektoch. Obraz tvorí pomocou infračerveného žiarenia. To vyžaruje každé teleso. Čím vyššiu teplotu potom pozorované teleso má, tým intenzívnejšie žiarenie bude.

Termovízia môže jednak slúžiť na detekciu pohybu osôb v zabezpečených objektoch. Rovnako tak možno ale túto technológiu ďalej uplatniť ako spôsob, ako lokalizovať ohniská požiaru. Tým sa dá jednak zabrániť škodám na majetku, ale priamo na zdraví či životoch.

Fotopasce

Fotopasce sú zariadenia, ktoré by sme mohli prakticky popísať ako špecifické fotoaparáty. Určené sú pre zhotovovanie video záznamu alebo snímanie fotografií.

Týmto termínom označujeme konkrétne prístroj, ktorý je konštruovaný pre dlhodobú prevádzku vo vonkajších podmienkach. Veľmi dobre ho poznajú poľovníci, ktorým slúžia na pozorovanie zveri. Drahšie modely sa však využívajú aj práve na stráženie majetku, pretože dokážu zachytiť aj pohyb človeka.

Základnou charakteristikou týchto modelov je obvykle vyššie rozlíšenie a výkonnejší priesvit. K požadovaným funkciám by mal rozhodne patriť aj integrovaný GSM modul.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora