- Reklama -magazín

Aby sa vášmu psovi dobre odpočívalo: Vyberáme pelech

spot_img

Každý domáci maznáčik potrebuje svoje zázemie. O psoch to platí rovnako. Ako mu vybrať ideálny pelech?

Čo by mal splniť psí pelech

Pri výbere pelechu by sme mali premýšľať predovšetkým nad praktickým aspektom. Znamená to v prvom rade vyriešiť výber konkrétneho produktu z hľadiska umiestnenia.

Pri pelechoch, kde sa predpokladá chladnejšie prostredie a zviera môže byť vystavené prievanu, určite voľte verziu s okrajom. Tento typ sa jednoznačne hodí na chodbu, ale napríklad aj von. Samotné psy väčšinou na vyvýšených okrajoch radi odpočívajú a slúžia im ako vankúše.

Počítajte s tým, že vás výber lehno pre psa bude čakať počas života vášho maznáčika opakovane. Minimálne u šteňaťa totiž môžete čakať, že jeho nenechavým zúbkom jednoznačne neujde a skončí tak rozhryznutý.

Najdôležitejšie parametre pre výber psieho pelechu

Primárne by sme mali psí pelech vyberať podľa nasledujúcich parametrov:

Veľkosť

Aby měl váš čtyřnohý kamarád dostatek komfortu, potřebuje prostor. Určitě si tedy zkontrolujte vhodnou velikost. Jednoduše lze pelechy pro psa rozdělit na tři velikostní kategorie – pro malá, střední a velká plemena. Stěžejní je rozměr na délku:

  • pelechy pre malé psy – od 40 do 60 cm
  • pelechy pre stredné psy – od 60 do 80 cm
  • pelechy pre veľké psy – viac ako 80 cm

Materiál

Klasické pelechy s okrajmi sa predávajú v textilnom prevedení. Výhodou je hlavne to, že sú väčšinou opatrené snímateľným poťahom. Ten je možné vyprať a pelech sa tak ľahko udržuje. Existujú ale aj plastové verzie.

Čo sa týka špecifických materiálov, obľúbená je eko koža alebo tzv. cordura. Tieto materiály sú jednak nenáročné na údržbu a taktiež sú dostatočne odolné.

Pelech môžete vyriešiť aj na mieru

Nevybrali ste si v obchode z dostupných variantov? Mnoho značiek ponúka dokonca možnosť nechať si pelech vyrobiť. Pelechy na mieru zaručujú, že vám aj vášmu chlpatému spoločníkovi bude výrobok stopercentne vyhovovať.

Na webe Peliesky pre psov nájdete jednoduchý konfigurátor, s ktorým si ten „svoj“ pelech ľahko navrhnete aj vy. Na výrobu sa používa luxusný materiál s názvom Alcantara. Jeho prednosťou je predovšetkým nenáročnosť z hľadiska údržby. Zároveň pôsobí veľmi luxusne, pripomína totiž semiš. Vy sami si volíte veľkosť a farebné prevedenie pelechu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora