- Reklama -magazín

Ako triediť odpad? Toto sú naše odporúčania

spot_img

Viete, ako by ste mali správne triediť odpad? Množstvo ľudí totiž o tejto oblasti nemá až tak dobrú informovanosť, čo je rozhodne chyba. Predsa len, triedenie odpadu je to najmenej, čo môžeme urobiť pre našu planétu a lepšie životné prostredie. Práve preto sme sa rozhodli priblížiť vám túto problematiku o čo si bližšie.

Veľa ľudí si myslí, že vie, ako správne odpad triediť, no v skutočnosti to tak nie je. Samozrejme, nie je žiadna hanba otvoriť si katalóg odpadov, prípadne si na internete pozrieť bližšie informácie o tom, ako na to. V súčasnej dobe sa tejto problematike venujú už aj v materských a základných školách, kde sa snažia pedagógovia naučiť deti, ako triediť odpad.

Triedenie podľa farieb

Základným krokom pri triedení odpadu je triedenie na základe jednotlivých farieb. Ako dobre viete, kontajnery sa rozdeľujú na viaceré farby. Žltý slúži na plast, zelený na sklo, modrý na papier a čierny alebo sivý na komunálny odpad. V niektorých obciach sú zavedené aj hnedé kontajnery, ktoré sú určené práve na biologický odpad. Nie je žiadna hanba, ak si na danom kontajneri prečítate, čo v skutočnosti doňho platí. V niektorých prípadoch sa to totiž môže mierne odlišovať.

Využite zber kuchynského oleja

Pravdepodobne ste už neraz zachytili, že existuje možnosť zberu kuchynského oleja. Ten nemôže ísť do klasického vodovodného odpadu, pretože obsahuje nečistoty, ktoré by ho mohli aj upchať. V obciach sa preto pravidelne koná zber kuchynského odpadu, ale aj papiera. Preto neváhajte využiť tieto služby.

Dostať za to totiž môžete rôzne potreby, ako napríklad hygienické vreckovky či toaletný papier. To sa predsa zíde vždy. Časy a dni, kedy sa koná takýto zber môžete nájsť na internete. Napríklad, v katalógu odpadov, prípadne sa pravidelne vyvesujú oznamy na obytné domy. 

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora