- Reklama -magazín

Ako helicobacter pylori spôsobuje vredy v žalúdku?

spot_img

Máte helikobaktera?

Baktériou helicobacter pylori je možné sa nakaziť konzumáciou kontaminovaného jedla či vody. Prenášať sa však môže aj z človeka na človek, a to prostredníctvom slín a stolice. Následne sa usádza v tráviacom trakte, konkrétne na sliznici žalúdka alebo dvanástnika, kde sa rozmnožuje. Prítomnosť tejto baktérie v organizme môže spôsobovať vážne zdravotné ťažkosti. Helikobakter príznaky často skrýva za bežné tráviace problémy, čo robí jeho včasnú diagnostiku náročnou.

Medzi bežné príznaky patrí nevoľnosť, nechutenstvo, nadúvanie, ale aj bolesti v bruchu, pálenie záhy, hnačka či strata hmotnosti. Ak tieto ťažkosti pociťujete dlhodobo, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Pozorovať tiež môžete aj zmeny na pokožke, konkrétne začervenanie, svrbenie, afty a akné.

Nepríjemné následky

Ak sa helicobacter premnoží, môže poškodzovať sliznicu žalúdka a spôsobiť tak vážne zdravotné problémy. Narušená sliznica žalúdka je totiž náchylnejšia na vznik zápalu žalúdka alebo gastritídy či žalúdočných vredov. Zanedbaná liečba môže dokonca viesť aj k rakovine žalúdka. Preto, ak vám lekár diagnostikuje infekciu touto baktériou, môžete liečbu podporiť aj výživovými doplnkami na prírodnej báze. Masticha active obsahuje chioskú mastichu a probiotiká, vďaka čomu zabraňuje usádzaniu baktérie helikobakter na stenách sliznice žalúdka. Okrem toho pôsobí aj ako prevencia žalúdočných vredov a iných ťažkostí, a napomáha k celkovému zdraviu tráviaceho traktu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora